niedziela, 7 lutego 2016

Konwenty "zjAva 7 - relacja" - Papierowe RPG - Gry fabularne

Zdjęcia: Arkadiusz Rygiel

zjAva 7 organizacyjnie – do RPG nie potrzeba wiele prócz współgraczy
W sobotę miałem niewątpliwą przyjemność i radość gościć na tegorocznej zjAvie. Konwent odbywał się po raz 7 i jak zawsze nie zawiódł. Głównym powodem takiego stanu rzeczy byli świetni współgracze, z którymi miałem okazję pograć. Mam tu na myśli Renię, Marcina, Dave’a, Chimerę i Michała.

Od strony organizacyjnej w moim przekonaniu wszystko było w jak najlepszym porządku, ale nie mogę pisać o tej kwestii w jakiś kompleksowy sposób, ponieważ korzystałem tylko z szatni i stanowiska do RPG. Jak widać było to dość wąskie spektrum życia konwentowego. Co by nie mówić zasłużone podziękowania dla organizatorów, bo byli zawsze na miejscu.

Wideo RPG „Czerwone złoto z Galii” – rzymska tragedia w dekoracjach antycznej mafii
Od razu po przybyciu jakby z marszu zaczęliśmy pierwszą sesję traktującą o starożytnym Rzymie. Graliśmy na Wideo RPG. Bohaterowie Graczy centurion Marcus Waleriusz Corrus (Renia) i dekurion Kwintus Oktawiusz Rufus (Marcin) wzięli udział w potyczce z dzikim plemieniem na terenach Galii. Wyprawie przewodził Decimus Korneliusz Arvina. W międzyczasie trybun wojskowy Tyberiusz Flavus (Dave) ukarał niepokornych legionistów i udaremnił zamach na swoją osobę. 

Protagoniści zostali odznaczeni wieńcami za męstwo w walce. Między innymi za uratowanie Aemiliusza Korneliusza Tacitusa i zabicie wodza barbarzyńców. Juliusz Cezar wysłał bohaterów do Rzymu, aby odnaleźli Publiusza Titiusza Strabo, który zaginął wraz z transportem złota. Mężczyzna miał spłacić długi przyjaciół Cezara. Jak się później okazało został zamordowany w willi senatora Marka Flaccusa przez Serwiusza Gemellusa, który wcześniej odebrał mu kobietę – brankę imieniem Niobe. 

BG trafili na ucztę u senatora. Gemellus zasztyletował centuriona Marcusa, gdy ten odkrył spisek. Morderca zginął z ręki trybuna Tyberiusza. Kwintus rozbił głowę Flaccusa i pokonał jego numidyjskiego niewolnika Kritona. Protagoniści opuścili Rzym w obawie przed zemstą krewnego Gemellusa i właściciela szkoły gladiatorów Numeriusza Serwiliusza Ahali oraz powiadomili o wszystkim Cezara. Zarówno Flaccus jak i Gemellus byli stronnikami Pompejusza. Opowieść zakończył kadr na dwie zgromadzone armie pod Farsalos. Czarne Tło. Muzyka. Napisy Końcowe.Wideo RPG „Dzieci zdrajcy” – samurajska opowieść w uniwersum Gwiezdnych Wojen
O 21:00 byliśmy umówieni na sesję z Chimerą. Jak się okazało udało im się trochę wcześniej zakończyć, więc przybył do nas wraz z Michałem na końcówkę „rzymskiej tragedii”. Początkowo miałem prowadzić sesję o samurajach na Wideo RPG, ale padło wyzwanie, aby zagrać w Star Warsy korzystając z przekształconego scenariusza o feudalnej Japonii. A, że wszyscy z nas lubią wyzwania postanowiliśmy je podjąć. Pozmieniałem imiona Bohaterów Niezależnych. Zdecydowaliśmy, że akcję umieścimy w czasach dawnej republiki i wojen z sithami. 

Gracze wcielili się w rycerzy Jedi – Sina Abito (Chimera), Mineladrada Vindalu (Michał), Rey (Renia), Tai Getę (Marcin) i Sarifa (Dave). Strażnicy pokoju pokonali łowcę nagród Stana Supę. Następnie zostali przydzieleni do eskortowania księżniczki Ami na rolniczą planetę Ibra. Na miejscu miała poślubić syna pana Oda imieniem Rolla. Poznali gangstera Dabę Hutta, kosmicznego rewolwerowca Noona i dobrotliwą Jedi Bailę Host. Rycerze mieli za zadanie odnaleźć dwójkę dzieci skażonych przez ciemną stronę mocy o imionach Atri i Goba oraz zdemaskować sithów, którzy stali za organizacją zamachu na kanclerza Enta Getę. 

W opowieści pojawił się Darth Rota, który zginął z ręki swojego brata Sina Abito, jednocząc się tym samym z Mocą. Bohaterowie ocalili Reg Wisa, któremu Rota obciął ręce mieczem świetlnym. Zniszczyli stację kosmiczną będącą źródłem mrocznej technologii. Dali możliwość odejścia mistrzyni Arze Hin, której ścięto głowę i zamknięto w „technologicznym słoju” sprowadzając na nią niepomierne szaleństwo. Historię zakończył kadr jak mistrz sithów Darth Mudi odchodzi wraz z ostatnim ze skażonych dzieci imieniem Gob, który na znak swojego posłuszeństwa musiał zgładzić pozostałe. Czarne Tło. Muzyka. Napisy Końcowe.

Sesją wyszła jak szyta na miarę. Słowa Chimery „to uczucie, gdy Ty rzucasz 22 kośćmi, a Twój przeciwnik może wyciągnąć maksymalnie kilkanaście – bezcenne” po prostu mnie rozbroiły. Jedną z zabawniejszych kwestii był także los kota trybuna Tyberiusza, który został zdeptany podczas zamachu na jego życie, a przyczyniła się do tego 1 na k6.

Podziękowania w creditsach
Skupiliśmy się głównie na graniu, ale ja właśnie po to jeżdżę na konwenty. Udało mi się nagrać fragmenty sesji, które za jakiś czas udostępnię Graczom za pośrednictwem Google Drive. Zajmie to trochę czasu, bo wymagają kompresji. Było naprawdę super i liczę, że niedługo będzie możliwość, aby powtórnie spotkać się przy stole. Serdeczne dzięki! Niech kości będą z Wami!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Inne posty

--

--

nKon - minikonwent do potęgi n-tej

nKon - minikonwent do potęgi n-tej

Relacje z imprezy

Arkadiusz Rygiel - luźno o RPG, fotografii i całej reszcie - gimnastyka umysłu i oka

Arkadiusz Rygiel - luźno o RPG, fotografii i całej reszcie - gimnastyka umysłu i oka

Narracje - scenariusze

"Adios A-Mi-Go!" "Ballada na pistolet maszynowy" "Beczka czerwonej kapusty" "Bestia z Crystal Creek" "Bez kapeluszy" "Białe kłamstwa" "Chrom w duszę słodką truciznę tłoczy" "Ci którzy płacą ołowiem" "Ciało upadłego boga" "Cold Tales: Po drugiej stronie Berlina" "Cybernoir" "Czarcia szabla" "Czarne serce Suldarena" "Czarny kapelusz biały kapelusz szary kapelusz" "Czas kaptura i miecza" "Czerwone złoto z Galii" "Człowiek z przestrzeloną twarzą" "Diabeł Malasterski" "Diabeł z Lazareni" "Droga wilka" "Dyliżans do piekła" "Dzieci zdrajcy" "Dziecię w czarny pancerz zakute" "Dziesięciu małych ludzi" "Dźwięki dintojry" "Echo zemsty" "El Diablo" "Evil gold" "Gdy krew przestaje być błękitna" "Hamburger kill" "Historia pewnej miłości pieniędzy i ołowiu" "Illinois 1856" "Intrygi" "Iskra Boża" "Jimmy's Juice" "Karciany mag i tajemnica wiecznej młodości" "Keczup ronin" "Kiedy przemówią miecze" "Kolej rewolwerów" "Komórka Zaida" "Kontinuum zagłady" "Koszmar życia" "Krótka opowieść o człowieku bez serca" "Kryptonim cthulhukopf" "Kryptonim esencja" "Kryptonim pajęczyna" "Kryptonim przybysz" "Kryptonim strefa 17" "Kryptonim szklarnia" "Kryptonim światła" "Kryptonim władcy marionetek" "Mara co pocałunkiem swym dech odbiera" "Miecz i łańcuch" "Miecz który całuje raz" "Miecz mordu" "Miecz nienawiści" "Miecz w skale spaczenia" "Miłość nie zna granic" "Most na rzece Anok" "Mówiące mury" "Na dnie studni Baba Jaga mieszka" "Nie wywołuj drzew z lasu" "Niewygodny człowiek" "Nosiciel koszmaru" "Obrazy Engela Rosensteina" "Owoc życia" "Paląca zapłata" "Partia ze ślimakogłowym" "Pchnięcie Escarra" "Pewnego razu w Rokuganie" "Pieśń Irydy" "Pink Bunny Motel" "Polowanie" "Pora deszczowa" "Pora deszczu" "Powrót Świętego Mikołaja" "Pozdrowienia z czerwonego kraju" "Przebudzenie Magota" "Przypadek Kuby Rozpruwacza" "Requiem dla Bandolero Espinozy" "Ryba po temersku" "Saga o Ulfie i oku Odyna" "Spisek" "Syn Marnotrawny 1" "Syn Marnotrawny 2" "Syn" "Szlakiem szaleństwa" "Szpiegowska gra" "Świątynia z ciała" "Tajemnica New Heaven" "Tajna służba" "Teksańskie love story" "To tylko interes" "Ucieczka z Altamiry" "Umieralnia w Killer Croc" "Upadek Corneliusa Maximusa" "Upadek domu Lucjuszów" "Uśmiech Wendety" "W kajdanach przeszłości" "Wędrowiec zza światów" "Wieczna zemsta" "Więzień urodzenia" "Wirus Sam" "Za garść ryo" "Zabójcy potworów żywota opisanie" "Zapisane krwią" "Zaślubiny ze śmiercią" "Zdrada" "Zombie market" "Zwiastun dnia ostatniego"